Apple wydało czerwony pokrowiec z akumulatorem Smart Battery Case dla iPhone’a 7 w ramach programu RED.

case

Apple wydała specjalną wersję firmowego etui z baterią do smartfonów iPhone 7. Akcesoria Smart Battery Case weszły w skład linii produktów firmy biorących udział w programie RED, która walczy z chorobami, takimi jak AIDS, gruźlica, czy malaria.
Organizacja RED stawia sobie za cel zaangażowanie dużych przedsiębiorstw w walce przeciwko rozprzestrzenianiu się Aids w Afryce — wiodące firmy we współpracy z tą organizacją produkują specjalne wersje swoich popularnych produktów i przeznaczają część dochodów ze sprzedaży tych towarów na międzynarodowy fundusz w walce ze straszną chorobą.

Założycielem i ideowym inspiratorem akcji RED, która łączy wiele znanych firm, w skład którego wchodzi również amerykański Apple, jest Bono z niezwykle popularnego zespołu rockowego U2. Apple zaczęło przeznaczać środki na ten charytatywny projekt jeszcze za czasów Steve’a Jobsa, pomimo jego negatywnej postawy w stosunku do lidera grupy U2. Teraz w gamie akcesoriów znalazł się pokrowiec-bateria dla iPhone’a 7.
Czerwony Smart Battery Case z wbudowaną baterią niczym poza kolorem nie różni się od zwykłych modeli. Etui o wartości 500 zł wykonane jest z miękkiego, sztucznego materiału i pozwala ładować iPhone’a, rozmawiać przez telefon do 26 godzin, pracować w internecie poprzez LTE do 22 godzin i oglądać filmy do 24 godzin. Wraz ze Smart Battery Case Red, firma zaprezentowała etui dla iPhone’a SE, bezprzewodowe słuchawki nauszne Beats Solo 3 Wireless i przenośny głośnik Pill+.

Apple oferuje także ekskluzywną zawartość do gry RED w popularnych grach z App Store. Ponadto, firma zaprezentowała świąteczny album (RED) grupy The Killers – „don’ t Waste Your Wishes”, który jest dostępny tylko w iTunes. Album zawiera 10 świątecznych singli The Killers, a także ich nowy utwór „I will Be Home for Christmas”.
Wcześniej w ramach charytatywnego programu Apple wydała iPod’a i etui dla iPhonów, iPadów i innych produktów. Procent zysków ze sprzedaży tych urządzeń należy wpłacić na konto Globalnego funduszu na finansowanie programów na rzecz walki z Aids w Afryce. Apple planuje poświęcić na walkę z Aids 1 mln$.

Dołącz do nas na Facebook’u aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple