Za wymianę baterii w AirPods trzeba będzie zapłacić, nawet w okresie gwarancyjnym.

dzekki

W tym tygodniu Apple oficjalnie poinformowało o uruchomieniu sprzedaży bezprzewodowych słuchawek AirPods. Zamówienia na akcesoria przyjmowane są na oficjalnej stronie internetowej spółki.
Markowe słuchawki zostały zaprezentowane we wrześniu, a ich sprzedaż początkowo była planowana na październik. Jednak potem termin premiery został przeniesiony z powodu pewnych problemów. Podobno producent mierzył się z brakiem synchronizacji sygnału odbieranego przez AirPods oddzielnie na każdą słuchawkę przez Bluetooth.

Kupujący jeszcze nie zdążyli ocenić AirPods, ale w sieci już pojawiają się pewne szczegóły, które mogą zniechęcić potencjalnych użytkowników. Według polityce gwarancyjnej producenta, w przypadku konieczności wymiany baterii w urządzeniu, użytkownicy będą musieli za tę usługę zapłacić 50 dolarów, nawet jeśli gadżet ulegnie awarii w okresie gwarancyjnym. Przy czym 50 dolarów to cena, jaką Apple przewiduję za wymianę baterii w jednej słuchawce.

Firma z Cupertino podkreśla, że gwarancja na AirPods obejmuje wady baterii, ale nie zużycie jej podczas eksploatacji. Innymi słowy, jeśli problem objawi się zaraz po zakupie, Apple wymieni akumulator lub zestaw słuchawkowy w całości, ale jeśli, na przykład, po pół roku bateria straci większą część pojemności, to użytkownik będzie musiał zapłacić za wymianę z własnej kieszeni. Te same zasady dotyczą również stacji ładowania słuchawek.
Na AirPods firma daje rok gwarancji. Po zakończeniu okresu gwarancyjnego koszt wymiany baterii w jednej słuchawce wynosi 70 dolarów.

Apple zaznaczyło, że w razie potrzeby można po prostu zakupić cały nowy zestaw, płacąc te same 70 dolarów.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple