Szklany iPhone 8 stanie się najlepiej sprzedającym smartfonem Apple’a w historii.

iphone-8-will-be-made-of-glass

Lokomotywa o nazwie iPhone nadal stale pędzi do przodu, bez żadnych oznak spowolnienia. W 2017 roku mija dziesięć lat od premiery pierwszego smartfona Apple’a i następny rok będzie jednym z najważniejszych dla firmy. Oczekuje się, że w jubileuszowym dla iPhone’a roku firma Apple zaprezentuje zupełnie nowy iPhone 8, którego sprzedaż będzie większa niż wszystkich poprzednich modeli. Taką prognozę przedstawił analityk Ming-Chi Kuo, który jest znany z dokładnego przewidywania prognoz sprzedażowych nowych produktów Apple’a.
Wcześniej wielokrotnie pojawiały się prognozy od rynkowych obserwatorów na temat spadku sprzedaży iPhonów, ponieważ, jak twierdzili „osiągnął on już swój szczyt i rosną oczekiwania”. Na pierwszy rzut oka ma to sens, jednak statystyki pokazują, że nadchodzący cykl aktualizacji smartfona, związany z premierą iPhone’a 8, będzie największym w historii Apple. Ming-Chi Kuo szacuje, że można śmiało spodziewać się, iż w 2017 roku firma pobije wszelkie rekordy sprzedaży swoich smartfonów.

W swoim nowym raporcie dla inwestorów analityk wskazał, że w drugiej połowie 2017 roku Apple wyda od 120 do 150 mln egzemplarzy iPhone’a 8. Dla porównania, iPhone 6 i iPhone 6 Plus w swoim czasie zostały wydane w nakładzie od 110 do 120 mln, iPhone 6S i iPhone 6S Plus natomiast w nakładzie od 100 do 110 mln dolarów, a wielkość dostaw iPhone’a 7 i jego wersji Plus wynosi 90-100 mln sztuk.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple