CIRP: iPhone 7 wyprzedził, pod względem popularności, iPhone’a 6S, a liczba użytkowników, którzy porzucili system Android osiągnęła rekord!

Firma badawcza Consumer Intelligence Research Partners zdradziła szczegóły dotyczące początku sprzedaży iPhone’a 7, udowadniając, że twierdzenie Apple’a o dużej części użytkowników, którzy przeszli na iOS porzucając Androida, jest prawdziwe.

nhuv
Według naukowców, iPhone 7 i iPhone 7 Plus wyprzedzają w ilości sprzedanych egzemplarzy iPhone’a 6S oraz 6S Plus za pierwszy miesiąc, jednak nowe modele nadal są mniej popularne niż iPhone 6 i 6 Plus.

„iPhone 7 i 7 Plus znajdują się gdzieś pośrodku, pomiędzy niezwykle popularnych iPhonów 6 i 6 Plus stosunkowo nieudanych iPhonów 6S i 6S Plus – powiedział partner i współzałożyciel CIRP. Udział w sprzedaży smartfonów iPhone’a 7 i 7 Plus, to znacznie powyżej 71%, czyli więcej niż iPhone’a 6S i 6S Plus w 2015 roku, ale nie przekracza 81%, którymi mogą pochwalić się iPhone’y 6 i 6 Plus w 2014 roku. Szalona popularność iPhone 'a 6 i 6 Plus wzięła się ze względu na zastosowanie nowej obudowy i dużego wyświetlacza”.

Co do użytkowników, którzy przeszli z systemu Android, to wskaźnik wzrósł z 12% w zeszłym roku do 17% w tym roku. Jednak, jak zauważa CIRP, liczba uciekinierów z systemu Android nie wskazuje wcale na ogromny wkład w sukces iPhone’a 7.

„Dwie najbardziej udane premiery iPhone’a w ostatnich 3 latach, były spowodowane przejściem stałych użytkowników iPhonów na nowe modele, natomiast zawiedzeni na Androidzie mieli na to wpływ w znacznie mniejszym stopniu – mówi Mike Levine, partner i współzałożyciel CIRP. – W 2014 roku tylko 12% nowych nabywców iPhone’a 6 i iPhone’a 6 Plus stanowili dawni właściciele Androidów”.

W swoich najnowszych raportach o dochodach, Apple podkreślał fakt, że w czwartym kwartale 2016 roku liczba użytkowników, którzy przeszli z Androida na iOS, osiągnęła rekord. Według raportu CIRP, udział właścicieli platform, takich jak BlackBerry i Windows, wśród nowych kupujących smartfona od Apple, osiągnęła 5%.

Sama spółka nigdy nie dzieliła się informacjami o sprzedaży iPhone’a, więc musieliśmy zadowolić się statystykami i raportami operatorów-partnerów. W zeszłym miesiącu okazało się, że w trzecim kwartale sprzedaż iPhone’a 7 i 7 Plus w USA osiągnęła 43% wśród wszystkich modeli iPhonów. Raport kwartalny o dochodach Apple’a od lipca do września wskazuje na 45,51 mln sprzedanych iPhonów 7, więc mniej, niż w analogicznym okresie w zeszłym roku.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a i móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple