W iPhone’ach są ukryte jednoręczne klawiatury

Programista Steve Troughton-Smith, dobrze znany w dziedzinie oprogramowania dla iOS i jailbreakingu, odkrył ukrytą w kodzie iOS nietypową klawiaturę, zhakował symulator systemu iOS.

nhuv

Jak podkreśla deweloper, ta klawiatura była tam co najmniej od wersji iOS 8, ale cały czas pozostawała niedostępna dla użytkowników. Ta klawiatura jest aktywowana przesunięciem palca od krawędzi ekranu i pozwala pisać jedną ręką. Ponadto dostępne są opcje dla leworęcznych. Wolne miejsca na krawędziach przeznaczono pod elementy do kopiowania, wycinania oraz wklejania, a pozostałe przyciski zwężone do łatwiejszego i szybszego pisania jedną ręką. Na razie nie wiadomo, dlaczego Apple nie wprowadziło tej opcji, ponieważ okazały się szczególnie wygodne ze wzrostem rozmiarów iPhone ’ a. Według Troughton-Smitha, potencjalnie klawiaturę można wywołać i na zwykłym iPhone, również jak on to zrobił w symulatorze, ale aby tego dokonać smartfon musi mieć jailbreak.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple