Wymiana baterii iPhone 5, 5S, 5C

W każdym smartfonie przyjdzie taki czas, w którym zaczniesz go częściej podłączać do prądu, rozmawiać krócej i ogólnie wszystko robił krócej, aż w końcu staniesz się uzależniony od ładowarki i szukania źródła energii, aby posilić swojego iPhone’a 5 i móc dalej na nim pracować i wykorzystywać do innych celów. IPhone’y słyną ze swoich wytrzymałych akumulatorów dając nam przyjemność korzystania z urządzenia przez wiele godzin poza domem. Nikogo nie trzeba przekonywać jak bardzo ułatwia to funkcjonowanie i jak negatywnie na nasze codzienne zajęcia wpływa fakt przedwczesnego wyczerpywania się baterii w smartfonie. Niestety, nie ma się co oszukiwać, taki stan rzeczy jest czymś zupełnie normalnym i musimy sobie z tym poradzić. Wszystkie akumulatory, bez względu na swoją moc, po pewnym czasie po prostu się zużywają i zaczynają powoli uprzykrzać nam życie, z dnia na dzień co raz bardziej.

W takiej sytuacji mamy dwa wyjścia. Najrozsądniejsze z nich i w zasadzie jedyne słuszne, to wizyta w profesjonalnym serwisie MacWorks i wymiana baterii w iPhonie za uczciwą cenę. Na pewno wielu z Was stwierdzi, że jest sobie sama poradzić z tak błahą rzeczą, bo przecież zawsze w starszych telefonach wymiana baterii, to było coś oczywistego i banalnie prostego. Nic bardziej mylnego, urządzenia tak zaawansowane technologicznie, jak iPhone’y z serii 5, nie zostały przeznaczone do tego, aby je otwierać i od tak wymienić akumulator. Każda ingerencja w ten telefon wymaga odpowiednich narzędzi, miejsca pracy i doświadczenia. Jednak jeśli dalej chcecie spróbować swoich sił należy pamiętać o kilku istotnych czynnikach.

Przede wszystkim musicie zamówić nową baterię. Możecie to uczynić na portalu allegro.pl, albo ebay.com. W Polsce będzie troszkę drożej, ale pewniej jeśli chodzi o jakość, natomiast na ebay.com można zakupić część bezpośrednio od chińskiego, albo koreańskiego producenta, ale jej jakość może być różna zależna od fabryki, w której został wykonany zamiennik. Pamiętajmy również, że oryginalne części nie istnieją, Apple ich nie udostępnia, więc nie dajmy się nabrać na tytuł „oryginalne baterie – tanio”, należy takie aukcje omijać szerokim łukiem.
Gdy już posiadamy baterię, taką jak ta widoczna na obrazku, czas uzbroić się w odpowiednie narzędzie, również zamieszczone na zdjęciu. W ich składzie powinny znaleźć się precyzyjne śrubokręty z różnymi końcówkami, aby pasowały do każdego rodzaju śrubek, penceta, pojemnik ze sprężonym powietrzem do pozbycia się kurzu z delikatnych podzespołów, dobrej jakości, dwustronna taśma klejąca, również mile widziana byłaby przyssawka oraz plastikowa szpatułka.

Teraz możesz podjąć się tego trudnego zadania i spróbować wymienić starą baterią na nową. Koniecznie odwiedź YouTube, albo portal iFixit.com. Znajdziesz tam poradniki, w których będzie dokładnie opisane krok po kroku co masz zrobić, aby wszystko poszło jak należy. Nadal pamiętaj, że najlepiej zrobisz udając się do serwisu MacWorks mieszczącego się na terenie Warszawy, jeśli jednak jesteś uparty i działasz sam, z całego serca życzę Ci powodzenia, bez wątpienia się przyda!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple