iOS 10.2: dlaczego trzeba zaktualizować iPhone’a i iPad’a już teraz?

ios 10.2 new emojis emojipedia 5

W poniedziałek, 12 grudnia Apple wydało dużą aktualizację oprogramowania dla iPhone’a, iPad’a i iPod touch. W wersji iOS 10.2 oprócz funkcjonalnych innowacji została zamknięta niebezpieczna luka w zabezpieczeniach, która umożliwiała hakerom uzyskanie dostępu do danych zapisanych na urządzeniach mobilnych.
iOS 10.2 zawiera nowe ustawienia aparatu, aplikację TV (tylko w USA) – ujednolicony sposób, aby uzyskać dostęp do filmów i programów telewizyjnych z różnych stacji oraz nowe efekty w iMessage. Oprócz tego aktualizacja dodaje ponad setkę nowych emotikon ze zwierzętami, jedzeniem, sportowcami i ludźmi pracującymi w różnych zawodach. Aktualizacja również ma na celu zwiększenie stabilności iOS i naprawienie kilku istotnych błędów.

Pojawi się również ważne usprawnienie w iOS 10.2 do wyeliminowania luki w zabezpieczeniach ekranu blokady. Luka, za pomocą której można złamać ochronę iPhone’a, została odkryta w listopadzie. Wykonując kilka prostych czynności, cyberprzestępcy mogą dostać się do aplikacji kontakty, a z niej do biblioteki zdjęć i wiadomości na urządzeniu.

Aby dokonać włamania wystarczy znaleźć numer telefonu właściciela iPhone’a, pytając Siri „Kim jestem?”. Następnie należy zadzwonić na ten numer lub zainicjować połączenie FaceTime. Kiedy zaatakowany iPhone dzwoni, trzeba kliknąć na ekranie „Komunikat” i w wyświetlonym menu wybrać opcję „Inne”. Następnie należy dać Siri polecenie włącz funkcję VoiceOver.
Eksperci zalecają, aby jak najszybciej zainstalować iOS 10.2 na iPhonie oraz iPadzie, aby zabezpieczyć urządzenia przed potencjalnymi atakami z zewnątrz.

Oczywiście, nie dotyczy to tych, którzy używają jailbreak. W tym wydaniu Apple usunęła wiele luk w zabezpieczeniach, które były wykorzystywane do łamania zabezpieczeń. Użytkownicy, którzy planują zrobić jailbreak, zaleca się, aby pozostali przy wersji iOS 10.1.1.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple