Wymiana ekranu (wyświetlacza LCD) w iPhone 6

IPhone 6 od firmy Apple, to urządzenie ekskluzywne, ze względu na swoje funkcje, ale i wygląd. Przez lata wyklarował się rodzaj klientów, którzy pozostają wierni marce do dziś, tak się złożyło, że są to ludzie dobrze zarabiający, często biznesmeni posiadający własne firmy. W naszym kraju jest bardzo podobnie, wystarczy wejść do liceum w spokojnej dzielnicy willowej takiej, jak warszawski Wawer i zwrócić uwagę z jakich telefonów korzysta młodzież, a następnie porównać to ze szkołami w innych dzielnicach, słynących głównie z blokowisk. Tak jest niemal na całym świecie i Apple w żaden sposób nie kryje się z tym, do jakich klientów chce trafiać.

Ma to wpływ również na naprawy, gdyż większość posiadaczy iPhonów nie liczy się z kosztami, więc jeśli dokonują napraw w tych smartfonach, to raczej ze względu na posiadane na nich dane, albo zwykłe przywiązanie do przedmiotu. Jednakże, jeśli nie należycie do tej grupy ludzi i w przypadku uszkodzenia wyświetlacza w waszym iPhonie 6, być może po popularnym upadku, albo z innego powodu, chcecie trochę zaoszczędzić i nie stać was na nowy model, istnieją dwie opcje. Najrozsądniejszą zdecydowanie jest udanie się do serwisu MacWorks na terenie Warszawy, gdzie otrzymacie profesjonalną pomoc w bardzo przyzwoitej cenie. Jeśli to was nie przekonuje, możecie spróbować swoich sił naprawiając ekran własnymi rękami. Po przykładowym upadku lub innym niefortunnym w skutkach zdarzeniem, może nas spotkać widoczny na zdjęciu stan ekranu iPhone’a 6.

W tej sytuacji wymiana samej szybki, czyli digitizera nie wystarczy, będziemy musieli podjąć się dużo poważniejszemu zadaniu wymiany całego modułu ekranowego wraz z wyświetlaczem LCD. Najpierw musimy zakupić niezbędną część, aby to uczynić możemy odwiedzić wszystkim znany portal allegro, albo międzynarodowy ebay.com. W tym pierwszym z pewnością zapłacimy mniej za dostawę, ale więcej za samą część, ponieważ kupujemy u polskiego pośrednika, z drugiej strony w przypadku oszustwa, łatwiej nam będzie dociec swoich praw. Ebay.com oferuje zaś atrakcyjne ceny, za sprawą bezpośredniej sprzedaży od chińskich i koreańskich producentów, ale więcej zapłacimy za dostawę, chociaż i tak nam się to opłaci. Jednakowoż musimy pamiętać, o tym, że strona jest wyłącznie anglojęzyczna i w przypadku niepowodzenia transakcji z winy sprzedającego lub innych przykrych niespodzianek, swoje racje musimy przedstawiać w tym właśnie języku. Niestety nikt nam nie zwróci pieniędzy, jeśli okaże się, że jakość zakupionej części nie jest najwyższych lotów, to już nasze ryzyko. Serwis MacWorks w Warszawie korzysta ze sprawdzonych dostawców, natomiast osoba fizyczna musi przekonać się na własnej skórze, czy dokonała właściwego wyboru. Podchodząc do jakiejkolwiek naprawy w iPhonie 6 musimy posiadać niezbędny zestaw narzędzi, bez którego każda ingerencja w ten telefon skończy się dla niego tragicznie.

Zdjęcie przedstawia przykładowy zestaw narzędzi do napraw w smartfonach. Wyróżnić możemy kilka najistotniejszych jego elementów: pencete, małe śrubokręty z różnymi końcówkami, przyssawkę do demontażu np. digitizera, pojemnik ze sprężonym powietrzem do oczyszczania podzespołów z kurzu, powinnyśmy też uzbroić się w dwustronną taśmę klejącą dobrej jakości. Z takim zestawem możemy rozpocząć otwieranie naszego iPhone’a 6 i przystąpić do wymiany ekranu na nowy. Warto skorzystać z poradników na portalu youtube.com, albo anglojęzycznym, lecz bardzo pomocnym i świetnie napisanym ifixit.com. Niestety, żadne nawet najlepsze narzędzia nie zastąpią nam bezcennego doświadczenia i zdolności manualnych. Tak delikatne urządzenia, jakimi są smartfony wymagają specjalnego i wyjątkowego traktowania, dlatego zdecydowanie bardziej polecamy odwiedzić serwis MacWorks w Warszawie i liczyć na fachową pomoc w przyzwoitej cenie.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple