Czas dostawy słuchawek AirPods wzrósł do 6 tygodni!

Czas dostawy bezprzewodowych słuchawek AirPods do klientów wzrósł aż do 6 tygodni. W Polsce na produkt także trzeba poczekać półtora miesiąca od dnia zamówienia. To smutny fakt dla tych, którzy mieli nadzieję otrzymać urządzenie przed Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem.
W pierwszych godzinach po rozpoczęciu zamówień na preorder AirPods czas dostawy bezprzewodowych słuchawek gwałtownie wzrósł. W tej chwili w większości oddziałów sklepu internetowego Apple’a użytkownicy nie mogą otrzymać zestawu słuchawkowego wcześniej niż po dwóch tygodniach. Odnosi się to do większości krajów, w których działa sklep online amerykańskiej firmy.

Przed startem sprzedaży AirPods analitycy poddawali w wątpliwość zdolności kalifornijskiego giganta do poradzenia sobie z tak dużym popytem na to urządzenie. Niedobór słuchawek będzie występować jeszcze przez jakiś czas, przynajmniej dopóki AirPods nie trafią do sprzedaży detalicznej.
Wcześniej przedstawiciele Apple’a poinformowali, że sprzedaż AirPods w sklepach rozpocznie się w przyszłym tygodniu, ale nie podali dokładnej daty. Teraz już ją znamy, to poniedziałek 19 grudnia, właśnie wtedy bezprzewodowy zestaw słuchawkowy pojawi się we wszystkich sklepach i u autoryzowanych sprzedawców. Mimo, że Apple zamierza rozpocząć dostawy AirPods do fizycznych sklepów, dostępność gadżetu może być ograniczona w pierwszych dniach sprzedaży.

Bezprzewodowe słuchawki Apple’a zostały ogłoszone we wrześniu tego roku, a początek sprzedaży rozpoczął się dopiero 13 grudnia. Początkowo wydanie AirPods zostało wyznaczone na październik, a firma wyprodukuje od 10 mln do 15 mln par.
W tej chwili AirPods można zamówić w sklepie Apple’a w cenie około 800zł.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple