Samsung będzie wyłącznym dostawcą wyświetlaczy OLED do iPhone’a 8.

iphone 8

W minionym tygodniu wydanie Macotakara, powołując się na własne źródła stwierdziło, że w 2017 roku Apple wypuści iPhone’a 7S i iPhone’a 7S Plus zamiast iPhone’a 8 z OLED i bezprzewodowym ładowaniem. Jednak, jak się później okazało źródła The Wall Street Journal poinformowały, że w przyszłym roku Apple zaprezentuje trzy nowe modele iPhone’a, z których jeden otrzyma wyświetlacz OLED.
Plany Apple’a dotyczące wyposażenia iPhone’a w wyświetlacz na organicznych diodach LED tworzą podstawowe pytanie: komu przypadnie szczęście pozostania dostawcą firmy i poprawienia swojej sytuacji finansowej? Wśród potencjalnych partnerów „jabłkowego” giganta od dawna pojawiają się firma Japan Display, sprowadzającą dla Apple’a wyświetlacze LCD oraz firma Sharp, od niedawna znajdująca się pod pełną kontrolą głównego kolektora produktów Apple’a, firmy Foxconn. Innym, prawdopodobnym dostawcą matryc OLED do iPhone’a 8 może zostać lider tego rynku, Samsung Display.

Nic dziwnego, że Samsung planuje do pierwszego kwartału przyszłego roku zwiększyć wydajność swojego przedsiębiorstwa A3 Line z obecnego 15 000 miesięcznego nakładu aż do 70 000. Ostatni wskaźnik jest zgodny z ilością wydanych w ciągu roku około 170 milionów OLED-owych paneli o wymiarach 5,5 cala.

Według analiz agencji JP Morgan, to Samsung będzie wyłącznym dostawcą wyświetlaczy OLED do smartfonów Apple’a w 2017 roku, a inni producenci ekranów, w tym Japan Display i Sharp, dołączą do Samsunga w 2018 roku, kiedy wszystkie modele iPhone’a będą wyposażone w ten rodzaj matryc.
W trzecim kwartale urządzeń mobilnych z OLED będzie blisko 16,6 mln sztuk, zaś w czwartym już 38,4 mln sztuk. W 2018 roku wielkość dostaw znacznie wzrośnie.

Co się tyczy pierwszego iPhone’a z ekranem OLED, to według niepotwierdzonych jeszcze danych, będzie posiadał szklaną obudowę zaprojektowaną na nowo i otrzyma wbudowany w wyświetlacz skaner odcisków palców Touch ID.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple