iPhone 7 Plus vs profesjonalna kamera 6K RED Weapon za ok. 200 tys. zł!

1

1

Smartfon iPhone 7 Plus otrzymał podwójną 12-megapikselową kamerę, która umożliwia rejestrowanie wideo w rozdzielczości 4K. Urządzenie tworzy wyraźne i szczegółowe zdjęcia, a także filmy w rozdzielczości prawie cztery razy większej, niż w HD 1080p. Twórcy projektu Parker Walbeck postanowili porównać możliwości aparatu 4K iPhone’a 7 Plus z zawodową kamerą 6K RED Weapon o wartości $50 000 (około 200 tys. zł).

red-1
Testowane urządzenie jest przeznaczone do filmowania i stanowi modułową kamerę o rozdzielczości 6K, łączącą w sobie 19-megapikselowy sensor RED Dragon z zakresu zaawansowanych technologii w pracy z kolorem i szerokim zakresie dynamicznym, a także możliwości zarządzania i monitorowania, w tym bezprzewodowy interfejs do sterowania za pomocą samrtfonów lub tabletów z systemem Android i iOS. 6K (6144 x 3072 pikseli) RED Weapon pozwala osiągnąć najwyższy poziom szczegółowości i zakresu dynamicznego. Aparat potrafi nagrywać filmy z prędkością do 100 klatek na sekundę.
Oczywiście, cudu nie było i iPhone 7 Plus miał ciężkie zadanie w walce z profesjonalną kamerą. Jednak smartfon wypadł bardzo pozytywnie. Autor eksperymentu, był mocno zaskoczony możliwoścą aparatu w iPhonie. Dzięki mądrym algorytmom i wysokiej rozdzielczości, nagrane wideo przez iPhone’a wyszło w bardzo wysokiej jakości. Chociaż poziom szczegółowości smartfona odstaje od kamery, to w odpowiednich rękach pozwala osiągnąć doskonałe rezultaty.

red-2

W Parker Walbeck podkreślają, że duża część użytkowników nie posiada monitorów lub telewizorów o rozdzielczości 4K, więc wielu użytkowników będzie oglądała filmy w 1080p. Aby osiągnąć wysokiej jakości materiał na iPhonie specjaliści wykorzystali stabilizator MoviM5, aplikację Filmic Pro i Adobe Premiere Pro z filtrem Lumetri Color do przetwarzania obrazu.
Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple