Hakerzy zalecają nie aktualizować systemu do wersji iOS 10.2 z powodu zamknięcia luk pozwalających na proces jailbreak.

W aktualizacji iOS 10.2, znajdującym się w fazie testów, twórcy Apple zamknęli ważne luki w systemie dla jailbreak. Poinformował o tym za pomocą swojego konta na twitterze haker Lucas Todesco. Polecił wszystkim, którzy planują zrobić jailbreak na urządzeniach iOS, do powstrzymania się od instalacji iOS 10.2.
„Pragnę zauważyć, że iOS 10.2 załata wiele luk w zabezpieczeniach, dlatego pozostanie na iOS 10.1.1 będzie mądrą decyzją” – napisał Тodesco w udostępnionym poście.

Programista poradził właścicielom iPhonów i iPadów, którzy czekają na możliwość korzystania z jailbreak, nie przechodzić na iOS 10.2 lub przywrócić wersję 10.1.1, jeśli urządzenie jest już zaktualizowane. Jeśli nadchodzący jailbreak będzie kompatybilny z nowszą wersją systemu, użytkownicy zawsze będą mogli przejść na nowsze wydanie.

Należy pamiętać, że od niedawna nad bezpieczeństwem mobilnej platformy Apple’a pracują jedni z najlepszych programistów. Joshua Hill, znany w Sieci jako P0sixninja i Will Strafak, który kryje się pod nickiem Chronic. Dwaj wybitni hakerzy, wraz z grupą innych programistów, mają za zadanie stworzyć platformę „absolutnie bezpieczną”.

Apple poradziła sobie z jailbreak dla iPhone’a i iPad’a w sierpniu tego roku i od tamtej pory hakerzy nie mogli stworzyć narzędzia służącego do skutecznego włamania. iOS 9.3.3 – najnowsza wersja oprogramowania jest zgodna z jailbreak, ale firma już dawno przestała wspierać to oprogramowanie, więc powrót do poprzednich wersji iOS jest niemożliwy.
W najbliższym czasie Apple wyda ostateczną wersję iOS 10.2. Po tym użytkownikom iPhonów oraz iPadów pozostanie wybór upgrade’u lub pozostania na iOS 10.1.1. W przypadku, jeśli zrobimy upgrade, przez jakiś czas jeszcze będzie możliwość powrotu do poprzedniej wersji, dopóki Apple nie wyda certyfikatów cyfrowych dla zaktualizowanych urządzeń.

„Okno”, jednak może się zamknąć w każdej chwili, jak tylko opcja powrotu do starszej wersji oprogramowania nie będzie dostępna, iPhone i iPad na zawsze utracą możliwość pracy na systemie, który, jak się oczekuje, będzie zgodny z jailbreak.

Jak masz problem z oprogramowaniem twojego iPhone zapraszamy do serwisu iPhone w Warszawie MacWorks.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple