Co jest nie tak z AirPods? 3 irytujące rzeczy, które Apple musi poprawić!

spigen-airpods-strap-01

W poniedziałek Apple rozpoczęło sprzedaż bezprzewodowych słuchawek AirPods w sklepach. Zamówić zestaw słuchawkowy, który pojawił się z dwumiesięcznym opóźnieniem, można w sklepie internetowym firmy za $159.
AirPods można podłączyć do dowolnego iPhone’a i iPad’a z systemem iOS 10, „inteligentnego” zegarka Apple Watch z systemem watchOS 3 lub MacBook’a z macOS Sierra. W zestaw wchodzą same słuchawki, kabel do ładowania, pokrowiec i kabel ze złączem Lightning pod USB.

CNET testowało słuchawki przez cztery dni. Ogólne wrażenia były pozytywne, sprzęt cechuje doskonały dźwięk, wygodna forma i sposób połączenia z urządzeniami. Jednak nie obyło się bez wad. Apple musi się z nimi uporać w kolejnej wersji AirPods, która bez wątpienia prędzej lub później się pojawi.

1. Ograniczona kontrola

Kiedy robisz podwójne kliknięcie na AirPods, możesz aktywować asystenta głosowego Siri, lub wstrzymać odtwarzanie/włączyć muzykę. Nie da się wykonać dwóch działań jednocześnie. W ustawieniach iOS można wybrać Siri, albo wstrzymać odtwarzanie muzyki przez podwójne kliknięcie słuchawek.

2. Brak gestów dotykowych

AirPods nie pozwalają ani sterować głośnością, ani zmieniać utworów. Jest to bardzo niewygodne dla tych, którzy są przyzwyczajeni do EarPods. Teraz trzeba wydawać polecenia Siri lub wyjmować z kieszeni iPhone’a. AirPods brakuje panelu dotykowego do sterowania odtwarzaniem, w przeciwieństwie do produktów niektórych konkurentów.

3. Niewygodne przełączanie między urządzeniami

Konfiguracja AirPods jest bardzo prosta: wystarczy otworzyć pokrowiec w pobliżu iPhone’a i na ekranie pojawi się przycisk do połączenia. Słuchawki działają jednocześnie ze wszystkimi urządzeniami użytkownika, więc można się przełączać między nimi w każdej chwili gadżetu. Główny problem polega na tym, że w każdym urządzeniu jest inny interfejs, co utrudnia wybór źródła dźwięku. Apple powinno dodać oddzielny panel do szybkiego połączenia bezprzewodowego zestawu słuchawkowego.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple