Wymiana wyświetlacza w iPhonie 7.

Serwis MacWorks nadal odpowiada na najczęściej zadawane pytania związane z naprawą sprzętu Apple’a. Dzisiejszy artykuł poświęcony jest wymianie wyświetlacza w iPhonie 7. Apple nie byłoby sobą, gdyby z premierą każdego nowego urządzenia nie okazało się, że jakieś części są bardziej podatne na uszkodzenia. W tej sytuacji nie był wyjątkiem iPhone 7.

Nowa, skomplikowana konstrukcja przycisku Home, czyni go bardziej podatnym na uszkodzenia. Ponadto, jego połączenie z płytą główną zostało przeniesione z górnej części do dolnej, więc teraz na to też trzeba zwracać uwagę przy naprawie. Wymiana wyświetlacza iPhone’a 7 zaczyna się od nagrzania obudowy. Pozwoli to na łatwiejsze jego zdemontowanie, nie uszkadzając gumowej uszczelki, która zapewnia wodoszczelność obudowy smartfona. Co ciekawe, do mocowania wewnętrznych komponentów teraz nie są używane śrubki z główką pod śrubokręt z krzyżykiem , tylko na płaską końcówkę, więc ten model dostarczył niedogodności nie tylko dla użytkowników, którzy będą korzystać z adaptera do podłączenia słuchawek, ale i serwisantom, zmuszając ich do zakupu specjalnych śrubokrętów. Taśmy łączące ekran i płytę główną, należy odłączyć za pomocą specjalnej plastikowej łopatki. Zminimalizuje to ryzyko ewentualnego uszkodzenia styków. Następnie należy usunąć starą gumową uszczelkę, która składa się z czterech części: górnej, dolnej i dwóch bocznych.

Demontaż samego modułu wyświetlacza zaczynamy od czujnika oświetlenia zewnętrznego i przedniej kamery. Po zdjęciu osłony należy odłączyć i wyjąć przycisk Home, który w tej konstrukcji mocowany jest nieco inaczej, niż w iPhonie 6S. Po całkowitym demontażu starego wyświetlacza, jest on wysyłany do recyklingu. Wykonane elementy możemy delikatnie wmontować wraz z nowym modułem wyświetlacza w odwrotnej kolejności. Przed zainstalowaniem ekranu na korpus koniecznie należy przykleić nową warstwę gumy, aby iPhone zachował swoje właściwości wodoodporności. Na końcu podłączamy taśmy wyświetlacza do płyty głównej i teraz możemy cieszyć się z udanej wymiany.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple