Niedawno zaprezentowana gra Super Mario wraz z iPhonem 7 została przetestowana w programie Jimmy’ego Fallon’a „The Tonight Show Starring”.

Prezes Nintendo of America, Reggie Fiss-Aimee przetestował w wieczornym show Jimmy’ego Fallon’a nowy projekt gry Super Mario dla iOS. Prezentacja gry odbyła się we wrześniu w trakcie premiery smartfonów iPhone 7.

mario-10
Nowy Super Mario to mobilna wersja jednej z najlepszych gier w historii branży. W wersji dla iPhone’a i iPad’a skupiamy się na kontrolowaniu biegu Mario w pozycji pionowej, operując tylko jedną ręką.
Gracz stale porusza się po poziomach, wykorzystując do sterowania różnych rodzajów skoków. Mario zachowuje się inaczej w zależności od dotyku, więc daje to możliwość pokonywania kolejnych przeszkód szczególnie płynnymi ruchami, zbierać monety i dotrzeć do finałowej flagi.
W swoim show Jimmy Fallon pod czujnym okiem Reggie Fiss-Aimee grał w super Mario na iPhonie. Wspierał ich również Shigeru Miyamoto – wybitny projektant i twórca gier z serii Mario, Legend of Zelda i Donkey Kong.

mario-4
Super Mario pojawi się 15 grudnia, ale od dzisiaj wszyscy chętni mogą zagrać natychmiast, wystarczy, że wejdą do sklepu Apple’a.

Nie mniej ważnym wydarzeniem okazał się pokaz nowej, domowej konsoli do gier Nintendo Switch. Na niej był pokazany gameplay japońskich gier role-playing the Legend of Zelda:Breath of the Wild.

mario-5
Konsola otrzymała nazwę Switch dlatego, że gracz w każdej chwili może „przejść” pomiędzy mobilnym, a stacjonarnym trybem, bez potrzeby zamykania gry lub odłączenia konsoli od telewizora.

Premierę konsoli Nintendo Switch wyznaczono na marzec 2017 roku. Bardziej szczegółowe informacje mają pojawić się na wydarzeniu organizowanym przez Nintendo już 12 stycznia.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple