Tylko jedna z trzech wersji iPhone’a 8 otrzyma wyświetlacz OLED, a podwójny aparat pozostanie na wyposażeniu wyłącznie w modelach Plus.

Autorytatywny analityk KGI Securities Ming Chi-Kuo przedstawił informację o tym, jakie smartfony będą stanowić trzon oryginalnej serii Apple’a w 2017 roku i w jaki sposób odbędzie się przejście na wyświetlacze OLED. Według jego informacji, w przyszłym roku ukażą się trzy modele iPhone’a, w tym 4,7-calowej wersji z LCD z ekranem na organicznych diodach LED.

W 2017 roku mija dziesięć lat od momentu pojawienia się na rynku pierwszego iPhone’a, więc wszyscy czekają na to, że Apple zaprezentuje w nowym projekcie radykalne zmiany w technologii. Jedną z innowacji musi być wyświetlacz OLED, jednak Ming Chi-Kuo twierdzi, że to przejście może być jedynie częściowe, ponieważ dostawcy po prostu nie poradzą sobie z taką ilością dostaw na początkowym etapie. W wyniku tego Apple prawdopodobnie wyda tylko jedną specjalną wersję nowego iPhone’a 8, który otrzyma wyświetlacz OLED. Podstawowa wersja iPhone’a 8 będzie nadal korzystać z panelu LCD.

Według analityka, podwójny aparat główny pozostanie zarezerwowany wyłącznie dla wersji 5,5-calowych. Podwójny moduł do fotografowania i filmowania, jak wiadomo, jest obecny tylko w iPhonie 7 Plus, natomiast w kompaktowym iPhone 7 jest jedynie zwykły aparat z systemem optycznej stabilizacji obrazu.

Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki koszt podwójnego aparatu, zwiększający wydatki na produkcję smartfona, Ming Chi-Kuo uważa, że w przyszłym roku podwójna kamera będzie obecna tylko w droższym modelu iPhone’a, a bardziej dostępne smartfony nadal będą korzystały z jednej kamery głównej.

W ten sposób szereg modeli iPhone’a w przyszłym roku będzie wyglądać w następujący sposób:

-4,7-calowy iPhone z wyświetlaczem LCD i pojedyncza kamera,
-5,5-calowy iPhone z wyświetlaczem LCD i podwójny aparat fotograficzny,
-5,5-calowy iPhone z wyświetlaczem OLED i podwójny aparat fotograficzny.

Źródła Ming Chi-Kuo również potwierdziły informacje o tym, że iPhone 8 otrzyma w pełni szklaną obudowę. W przyszłym roku, metalowa obudowa już nie będzie czymś wyjątkowym. Bardzo wiele, nawet tanich, modeli smartfonów na Androida dziś otrzymuje obudowę ze stopów aluminium, więc Apple pracuje nad tą bardzo radykalną zmianą, można śmiało pokusić się o stwierdzenie, że trochę na wzór konkurenta z Japonii – marki Sony.

W tej chwili nikt nie wie, w jaki sposób „jabłkowy” gigant planuje stworzyć szklany korpus, więc póki co musimy ograniczyć się tylko do własnej wyobraźni i fantazji.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby móc śledzić najnowsze doniesienia ze świata Apple’a oraz dzielić się z nami swoimi opiniami w komentarzach!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple