Jeszcze jedna ciekawa cecha nowych MacBooków Pro.

Kontynuujemy wprowadzanie do charakterystyki nowych modeli MacBook’a Pro. Po serii bardzo kontrowersyjnych z wielu punktów widzenia rozwiązań (wybór portów, użyteczność panelu dotykowego Touch Bar w MacBook, oklepany już design) w nowych MacBookach Pro pojawiła się jeszcze jedna ciekawa cecha, o której wiadomo tylko po dokładnym przeanalizowaniu nowego laptopa.

Często na naszej stronie internetowej informujemy o tym, do czego dotarli fachowcy z portalu iFixit, tym razem dobrali się do modelu 13-calowego MacBook Pro, rozebrali go i dowiedzieli się, że kratki głośników, znajdujące się po lewej i prawej stronie klawiatury laptopa, mają raczej czysto dekoracyjny charakter. Mimo, że pod kratką naprawdę znajduje się kilka otworów technologicznych dla głośników i mikrofonu, same otwory na tej aluminiowej osłonie są tak małe, że przez nie faktycznie mało co przechodzi. Specjaliści z iFixit sugerują, że najprawdopodobniej główny zakres dźwięku w rzeczywistości przechodzi przez boczne otwory w obudowie.
Wynika z tego, że kratki głośników w nowym modelu 13-calowego Macbook’a Pro posiadają funkcję wyłącznie dekoracyjną.

Należy zauważyć, że ta cecha została wyróżniona na razie tylko w modelu 13-calowym Macbook’a Pro, na razie do 15-calowego modelu specjaliści z iFixit jeszcze nie dotarli. Ponadto, należy zauważyć, że pomimo faktu, że kratki są tylko dekoracyjne, pierwsi właściciele modelu 13-calowego podkreślają, że nowy MacBook Pro brzmi naprawdę świetnie.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami ze świata Apple’a oraz móc dzielić się z nami swoimi bezcennymi opiniami w komentarzach!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple