Produkcja nowego iPad’a z 10,5-calowym wyświetlaczem powinna rozpocząć się już w grudniu!

iPad

Nie tak dawno okazało się, że w uzupełnieniu do istniejących 7,9-calowego iPada mini, 9,7 i 12,9-calowego iPad’a Pro, Apple wprowadzi na rynek zupełnie nowy iPad z wyświetlaczem o wielkości 10,5-cala. Jak informuje zasób Digitimes, powołując się na źródło z tajwańskiego łańcucha dostaw, produkcja tego modelu tabletu rozpocznie się już w grudniu tego roku.
Nowy model iPad’a, ma zostać zaprezentowany wiosną 2017 roku i otrzymać wyświetlacz o przekątnej 10,5 cala. Przy tym ta nowość pozostanie w tym samym rozmiarze obudowy, co 9,7-calowy iPad Pro. Apple zamierza zwiększyć powierzchnię ekranu poprzez „bezszkieletową” obudowę wyświetlacza, nie zmieniając w ten sposób rozmiaru samego urządzenia.

Również źródła wskazują na to, że nowy 10,5-calowy iPad Pro będzie pierwszym tabletem firmy Apple, który straci przycisk Home. Zaskakujące jest również stwierdzenie, że ten gadżet będzie wyposażony w 3,5-mm combo audio dla słuchawek.

Jako główną przyczynę wprowadzenia na rynek modelu w takim rozmiarze przedstawia się fakt, że tablety z wyświetlaczem o przekątnej 10 cali zyskują coraz większą popularność w USA, w szczególności w korporacyjnych oraz edukacyjnych segmentach. Istniejące iPady z wyświetlaczem o przekątnej 9,7 cala dla wielu są zbyt małe, a iPad Pro z ekranem o przekątnej 12,9 cala nie nadaje się dla wielu ze względu na wysokie koszty.

Podkreśla się, że nowy „bezramkowy” iPad otrzyma procesor oparty na systemie Apple A10X. Szacuje się, że wielkość nakładu 10,5-calowych tabletów Apple’a w pierwszym kwartale 2017 roku wyniesie 2 mln sztuk i w ciągu roku osiągnie ok. 5-6 mln sztuk.

Ponadto, Apple planuje obniżyć koszty 9,7-calowego iPada, aby lepiej konkurować z tabletami opartymi na systemem Android.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc dzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple