Dlaczego nie warto instalować Windows’a na nowym MacBooku Pro?

Macbook pro

Za co kochasz swojego MacBook’a? Przypuszczam, że większość naszych czytelników preferuje te laptopy właśnie z powodu wyjątkowej wygody i stabilności systemu operacyjnego. Również pojawiają się głosy wielu ludzi, którzy preferują używanie Windows’a na tych urządzeniach, przy starszych modelach nie jest to złe rozwiązanie, ale zupełnie nie sprawdza się w najnowszym.

Niektórzy użytkownicy nowych MacBooków Pro informują o awarii zintegrowanych głośników laptopa. Według wstępnych danych, problem jest spowodowany przez brak równowagi sterownika dźwięku, zadając podzespołom fizyczne uszkodzenia przez nienaturalnie głośny sygnał. Usterka objawia się tylko na urządzeniach z zainstalowanym systemem Windows, który można wgrać za pomocą programu Boot Camp. Użytkownicy, uruchamiający system operacyjny zewnętrznie za pomocą wirtualnej maszyny Parallels, żadnych zmian w pracy głośników nie zauważają.

Według informacji pewnych źródeł, w Cupertino już wiedzą o tym problemie, ale w przypadku jej wystąpienia polecają udać się do najbliższego sklepu Apple Store. „Specjaliści Genius Bar udzielą państwu wykwalifikowanej i, co najważniejsze, szybkiej pomocy” — podkreślono. Właścicielom MacBook’a Pro z obszarów, w których nie ma dostępu do oficjalnej sprzedaży detalicznej firmy, poleca się odwiedzić autoryzowany punkt serwisowy.

Jedynym obecnie sposobem, aby chronić drogie urządzenie przed uszkodzeniem, a siebie od nieprzewidzianych kosztów naprawy jest instalacja sterownika Realtek HD Audio Driver 6.0.1.7989. To właśnie on, chroni przed przedostawaniem się zbyt głośnych dźwięków, które powodują fizyczne uszkodzenie głośników. Ale pamiętaj, instalujesz Windows’a na własne ryzyko.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco ze wszystkimi informacjami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu!

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple