Co robić kiedy Macbook Pro zostanie zalany.

Do serwisu MacWorks w Warszawie często przychodzą klienci z zalanym Macbookiem Pro. Użytkownicy lubią jeść i pić w trakcie pracy przy komputerze, co łatwo kończy się przedostaniem płynu do wnętrza urządzenia. Zdarza się również przypadkowe pozostawienie komputera na działanie złych warunków pogodowych, wystarczy pozostawić Macbooka przy otwartym oknie, kiedy zaczyna padać i nieszczęście gotowe.

zalany MacBook Pro

 

Co robić kiedy nasz Macbook Pro zostanie zalany?

Jeśli na powierzchni komputera wciąż utrzymuje się płyn, należy go odwrócić klawiaturą do dołu, by pozbyć się jak największej jego ilości. Później natychmiast odłączamy komputer od zasilania i wyłączamy go, przytrzymujemy przycisk power aż komputer się wyłączy. Absolutnie nie wolno usiłować wysuszyć komputera suszarką, może to doprowadzić do jeszcze większych zniszczeń. Można delikatnie osuszać Macbooka Pro ręcznikiem, wystarczy położyć ręcznik pod komputerem, ewentualnie owinąć go jeszcze od góry.

Zdecydowanie nie można próbować ponownie włączyć Macbooka, być może nawet by się to udało, ale każda chwila zwłoki tylko pogorszy stan naszego komputera.

Dalej już nic nie możemy zrobić sami, należy jak najszybciej zawieźć komputer do serwisu. Fachowcy MacWorks w Wilanowie dobrze zajmą się Państwa zalanym Macbookiem Pro. W tym wypadku liczy się czas, każda kolejna minuta, w czasie której płyn pozostaje we wnętrzu komputera, działa zgubnie na jego części. Proces utleniania stopniowo będzie niszczył komputer.

Zdecydowanie odradzamy próby naprawy komputera w domu, czas poświęcony na przeszukiwaniu Internetu w celu znalezienia sposobu naprawy, wkładanie komputera do ryżu i tym podobne domowe sposoby nie naprawią Państwa komputera, tylko pozostawią wiele czasu na postępujące zniszczenia.

Otwieranie obudowy komputera w domu grozi przypadkowym uszkodzeniem delikatnego wnętrza komputera. Dlatego zapraszamy do naszego serwisu w Warszawie, pracownicy MacWorks są doświadczeni, znają się na tego typu przypadkach i przy pomocy specjalistycznych narzędzi usuną płyn z Państwa komputera, znajdą i sprawnie naprawią lub wymienią uszkodzone elementy na oryginalne części zamienne. Gwarantujemy, że naprawa po zalaniu MacBooka Pro przejdzie szybko i dokładnie, po czym będą mogli Państwo dalej cieszyć się działaniem swojego wcześniej zalanego Macbooka Pro.

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple