iPad Pro to idealny sprzęt do każdego zadania! Prawie…

ipadpro 21

Apple zaprezentowało 12,9-calowego iPad’a Pro we wrześniu 2015 roku. Gadżet wywołał sprzeczne opinie. Jedni mówią, że to pełnowartościowa alternatywa dla laptopa, inni uważają, że tablet Apple’a nie jest w stanie w pełni zastąpić komputera. Program MacStories przedstawił swoje doświadczenia z iPadem Pro, używanym, jako główny komputer przez rok.
„Teraz nie ma żadnych wątpliwości: iPad Pro jest najlepszym komputerem ze wszystkich, które miałem. Nie tylko z powodu wydajności, ale i dlatego, że aplikacje dla iOS pozwalają zwiększyć swoją wydajność. iPad Pro to najsilniejszy argument na rzecz urządzeń iOS, jako zamienników dla komputera głównego” – napisał Federico.

IPad Pro ma ogromny potencjał, a Apple osiągnęło wielki sukces, dając użytkownikom jak najwięcej wolności. Dzięki zewnętrznym aplikacjom takim, jak Workflow, można bez problemu wykonywać codzienne zadania. W niektórych przypadkach iPad nawet pozwala wykonywać je o wiele lepiej jakościowo. Ponadto, można użyć zarówno klawiatury, jak i rysika, w zależności od zadania.

„Elementy, w których chciałbym zobaczyć znaczące zmiany, to aktualizacja iOS i akcesoria dla iPad’a. Interfejs wielozadaniowości tabletu potrzebuje przetwarzania i integracji z zewnętrznymi klawiaturami. Również czas wprowadzić alternatywę schowka poprzez wdrożenie frameworka drag & drop. Ponadto, nie zaszkodzi wsparcie dla trybu Split Screen (jak w Safari) przy większej ilości aplikacji Apple’a. Miejmy nadzieję, że w Cupertino uwzględnili wszystkie życzenia i błędy iOS 9 i teraz pracują nad godną aktualizacją, która pojawi się 2017 roku”.

W niektórych przypadkach 12,9-calowy iPad Pro jest zbyt kłopotliwy i wtedy na pomoc przychodzi 9,7-calowy model, który jest idealnym dodatkiem do MacBook’a lub 13-calowego Macbook’a Pro. Choć nie każdy może pozwolić sobie na korzystanie z kilku urządzeń. Twój podstawowy sprzęt powinien być w stanie wykonać 99% powierzonych mu zadań, nie 50%, ani 60%. IPad Pro jest w stanie wykonać niemal wszystko, chociaż niektóre rzeczy na iOS zrobić ciężko, szczególnie te, które są związane z gestami przeciągania.

„Warto zauważyć, że miliony ludzi dzisiaj pracują z systemem iOS, to znacznie więcej, niż z macOS i iPadem Pro, czyli najlepszym urządzeniem z systemem iOS. Nie ma tu żadnego sarkazmu w kierunku MacBook’a, bo to nadal fantastyczny gadżet. MacBook i iPad mogą współistnieć na rynku, a ludzie sami zdecydują, który z nich najlepiej nadaje się do tych lub innych zadań. Wolę iPad’a, ale inni wybiorą MacBook’a i to jest jak najbardziej w porządku, bo ostatecznie ekosystem Apple’a staje się silniejszy i wszyscy jesteśmy z tego zadowoleni”.

W najbliższym czasie mało prawdopodobne, aby macOS był skonfigurowany z systemem iOS, jak to się stało z Windows 10 i tabletami Surface. Jednak wraz z kolejnymi wersjami, iOS i macOS, oczywiście, będą co raz bardziej się do siebie zbliżać, ale są one przeznaczone do różnych zadań – iOS przewiduje interakcje za pośrednictwem dotyku, zaś macOS – klawiaturą i myszką. W ten sposób każda z platform będzie miała swoje własne słabe i mocne strony: MacBook nigdy nie będzie również dobry w malowaniu lub edycji zdjęć, jak tablet, natomiast iPad nie będzie w stanie zapewnić doskonałej wielozadaniowości.

Jako użytkownicy sprzętu Apple’a chcemy, aby iOS ewoluował i rozwijał się, ale i żeby macOS od niego nie odstawał. I, jeśli Apple przeniesie niektóre najlepsze funkcje systemu MacBook’a na iOS i na odwrót, to tylko popycha oba ku lepszej przyszłości.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple