Użytkownicy urządzeń z iOS skarżą się na spamerów, posługujących się zaproszeniami w kalendarzu.

Właściciele iPhone’a i iPad’a zaczęli narzekać na spamowanie zaproszeniami na imprezy, które zaczęły znajdować się w ich osobistych kalendarzach i reklamują różne produkty oraz usługi. Liczne doniesienia o tej sprawie pojawiły się w portalu Twitter.
Zaproszenia trafiają do kalendarza użytkownika iOS, identycznie tak, jak w skrzynkach e-mailowych, związanych z kontem iCloud. Następnie wpisy w kalendarzach, na które użytkownik mógł nie zwrócić uwagi, zamieniają się w powiadomienia.
Takie spamerskie zaproszenie pozwala właścicielowi urządzenia z systemem iOS zrobić z nim szereg działań, przyjąć lub odrzucić, ale w każdym z wariantów nadawca otrzyma odpowiedź.

Jak powiedział pracownik Automattic Aaron Douglas, sposób rozwiązania problemu jest dość banalny. Aby zabezpieczyć się przed tego typu spamem, należy skorzystać w sieci ze strony internetowej iCloud.

Krok 1: Otwórz w przeglądarce stronę icloud.com i podaj parametry swojego konta.
Krok 2: Przejdź do strony aplikacji Kalendarz.
Krok 3: Kliknij na ikonę koła zębatego w lewym dolnym rogu okna.

Krok 4: Przejdź do zakładki zaawansowane w sekcji „zaproszenia”, aby umieścić znacznik wyboru obok opcji „Wiadomości e-mail, aby…”.
Teraz wszystkie zaproszenia będą wysyłane na adres e-mail.

Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple