Jak łatwo zwolnić do 3 GB miejsca w iPhonie i iPadzie

Aplikacje biurowe Większość nowych iPhonów i iPadów teraz są dostarczane z fabrycznie zainstalowanymi pakietami aplikacji pakietu iWork i iLife, które obejmują Pages, Numbers, Keynote, iMovie i GarageBand. Z jednej strony to fajnie, bo wcześniej tylko jeden z tych programów kosztował aż 10 dolarów, ale korzystanie z danych aplikacji to nie wszystko, a dla właścicieli urządzeń z małą ilością pamięci wewnętrznej dostępność gotowych pakietów w ogóle może okazać się wadą. Dlaczego? Rzecz w tym, że łącznie aplikacje z pakietu iWork i iLife zajmują prawie 3 GB na iPhonie lub iPadzie.

Pamięć Wielu niedoświadczonych właścicieli iPhone uważają, że dane aplikacji są standardowe i nie usuwają ich, a potem nie wiedzą, co robić, gdy ilość wolnego miejsca w urządzeniu gwałtownie się kurczy. Przy tym pakietem iWork cieszą się maksymalnie dwa razy w roku, a iLife w ogóle nie uruchamiają. Dlatego w razie potrzeby, aby uzyskać wolne miejsce na swoim iOS-urządzeniu przede wszystkim nie szukaj programu do czyszczenia pamięci podręcznej, a po prostu usuń coś z powyższych aplikacji, co nie jest Ci do niczego potrzebne. Zrób porządek w ich folderach, a jeśli ich nie potrzebujesz, to zapomnij o istnieniu tych programów. Wskazówka szybka i prosta, ale bardzo przydatna — jeśli, oczywiście, nie korzystasz z pakietu iWork na co dzień.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple