Wyszedł jailbreak 10.1.1 dla iPhone’a 7, 6S oraz iPad’a Pro!

jailbreak

Zgodnie z oczekiwaniami, ukazał się jailbreak iOS 10 / 10.1.1. Narzędzie o nazwie Yalu pozwala włamać się do iPhone’a 7, 7 Plus, 6S, 6S Plus i iPad’a Pro.
Narzędzie jailbreak iOS 10.1.1 opiera się na opracowaniach Project Zero i włoskiego eksperta w dziedzinie bezpieczeństwa komputerowego Luci Todesco. Narzędzie wypuszczono tydzień po premierze iOS 10.2 i jest dostępne tylko dla użytkowników poprzednich wersji systemu.

Początkowo hakerzy nie podawali konkretnych terminów wydania, ale w końcu narzędzie pojawiło się dosłownie kilka dni po jego ogłoszeniu. W tej chwili jego rozwiązanie „yalu + mach_portal” znajduje się w fazie beta-testów, ale już pozwala zainstalować Cydia na iPhonie.
Lista obsługiwanych wersji systemów i urządzeń jest ograniczona, choć w przyszłości Todesco obiecuje dodawać nowe modele. W chwili obecnej obsługiwane są iPhone 7 na iOS 10.1 i iOS 10.1.1, iPhone 6S / 6S Plus i iPad Pro w każdej wersji 10.x (oprócz iOS 10.2).

Jeśli już dokonano aktualizacji na iOS 10.2, możliwości powrotu na iOS 10.1.1 i włamać się do urządzenia nie ma, dosłownie kilka dni temu Apple przestało podpisywać ten firmware. Możliwość downgrade’u jest możliwy tylko dla tego, kto zachował SHSH2 blobs dla iOS 10.1.1 po premierze narzędzia Prometheus.
Pobrać jailbreak iOS 10.1.1 można w postaci pliku IPA.
Dołącz do nas na Facebook’u, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami ze świata Apple’a oraz móc podzielić się z nami swoją opinią w komentarzu.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple