Informacje na temat nowego 10,9-calowy iPad’a Pro potwierdzone.

Niedawno analitycy Barclays Research poinformowali, że Apple przygotowuje się do wydania zupełnie nowego modelu 10,9-calowego iPad’a Pro, a jego zapowiedź ma odbyć się w marcu. Te informacje zostały potwierdzone przez inne źródła. Według wiadomości wewnętrznych, nowy iPad Pro otrzyma wyświetlacz „od krawędzi do krawędzi”, zajmujący prawie cały przedni panel. Takie rozwiązanie pozwoli 10,9-calowemu tabletowi wyjść po za wymiary „zwykłego” 9,7-calowego iPad’a. Nowy tablet, jako pierwszy ze wszystkich mobilnych urządzeń tego producenta straci przycisk Home i od teraz będzie istniał tylko wirtualnie, a skaner Touch ID będzie wbudowany w wyświetlacz.

ipad-3-concept

Właściwie mówiąc, cechy nowego iPad’a Pro praktycznie dokładnie przypominają informacje, znaną do tej pory z przecieków o nowym iPhonie, mającym pojawić się w 2017 roku. Wydaje się, że Apple w końcu zdecydował się zastosować modne dziś rozwiązania, chociażby takie, jak bezramkowy ekran, w swoich urządzeniach. Jednak w tej chwili to konkurencja wykorzystuje te rozwiązania w seryjnych modelach, a iPad Pro 10,9″ z ekranem „od krawędzi do krawędzi” ukaże się dopiero w marcu przyszłego roku. Informacje o wyjściu 10,9-calowego iPad’a Pro potwierdziło dzisiaj wydanie Fortune, którego dziennikarze otrzymali przeciek od dostawców Apple’a. Najprawdopodobniej tym doniesieniom można zaufać.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple