Ogłoszono oficjalną datę premiery Super Mario Run.

super mario run

Wydanie mobilne gry Super Mario Run, ogłoszono na jednej z prezentacji iPhone’a 7, a jego premiera odbędzie się 15 grudnia 2016 roku. Informacja o tym została opublikowana przez przedstawicieli Nintendo na oficjalnej stronie internetowej spółki. Pierwotna wersja gry będzie rozprzestrzeniana za darmo, z możliwością odblokowania pełnego dostępu za uiszczeniem opłaty w wysokości 10 dolarów.

Super Mario Run była pierwszą grą z legendarnej serii opracowanej przez Nintendo, wyłącznie dla urządzeń mobilnych. Mimo to, ta nowość niewiele różni się od swojego odległego poprzednika wyprodukowanego na konsolę „Pegasus”. Główny bohater będzie musiał przebiec trasę, pokonywać przeszkody i rozprawiać się z wrogami, aby osiągnąć upragniony cel.

„Pozostało jeszcze trochę czasu do wyjścia Super Mario Run na urządzenia mobilne — powiedział wiceprezes Nintendo ds. marketingu w Ameryce Północnej Bowser. – Opracowana pod czujnym okiem pana Miyamoto, twórcy Mario, gra pozwala na nowo spojrzeć na ulubieńca wszystkich fanów platformówek”.

Gry będą mogli pobrać użytkownicy urządzeń z systemem iOS w wersji 8.0 i nowszych w ponad 150 krajach na całym świecie. Aplikacja Super Mario Run jest uniwersalna i kompatybilna zarówno z iPhonem, jak i iPadem, niezależnie od przekątnej ekranu i datą wyprodukowania. Informacji na temat zgodności z Apple TV 4 na razie brakuje. Zresztą, biorąc pod uwagę cenę gry, nie jest wykluczone, że deweloper mimo wszystko zdecyduje się dodać wsparcie tvOS.

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple