iPhone XS nie działa mikrofon

  • [kleo_icon icon=”user-md” icon_size=”large”]Darmowa diagnoza powstałych uszkodzeń
  • [kleo_icon icon=”clock” icon_size=”large”]Czas naprawy od 2 godzin
  • [kleo_icon icon=”shield” icon_size=”large”]Gwarancja 6 miesięcy

[contact-form-7 id=”7553″ title=”Do napraw”]

Wszystkie nowoczesne smartphony – do których niezaprzeczalnie zalicza się najnowszy iPhone Xs – posiadają w swojej konstrukcji co najmniej kilka mikrofonów. Każdy z nich pełni wyspecjalizowaną funkcję: nagrywa dźwięk podczas rozmów, odpowiada za redukcję szumów lub zapewnia wysokiej jakości ścieżkę dźwiękową podczas nagrywania filmów. Mimo że wszystkie są przystosowane do spełniania określonych funkcji, to tak na dobrą sprawę wszystkie działają przez cały czas. A to oznacza, że awaria nawet jednego z nich może sprawić, że normalnie korzystanie z iPhona Xs stanie się utrudnione, jeśli nie niemożliwe. Nie będziemy mogli do nikogo zadzwonić (a przecież to jest główna funkcja telefonu), ani nagrać krótkiego filmu (no chyba, że będzie to pantomima). W takiej sytuacji konieczna okaże się naprawa mikrofonu w iPhonie Xs – a tutaj niezastąpioną pomocą okażą się doświadczeni technicy z serwisu MacWorks!

PODSTAWOWE INFORMACJE O USTERCE:

Niesprawne mikrofony w iPhonie Xs z pozoru mogą nie wydawać się wielkim problemem, ale w praktyce stają się bardzo uciążliwą usterką. Może być ona spowodowana zarówno kwestiami sprzętowymi, jak i natury systemowej. Być może mikrofony w smartphonie nie są w stanie przetworzyć wyłapywanych dźwięków na kod zrozumiały przez telefon, przez co nasi rozmówcy słyszą jedynie trzaski i zakłócenia. A może po prostu mikrofon został fizycznie uszkodzony i nie jest w stanie w ogóle zbierać dźwięków. Mogło się tak stać na przykład w wyniku silnego upadku, w którym zostały przerwane przewody łączące mikrofon z płytą główną. Bez względu na to, co stało się przyczyną usterki, problem trzeba jak najszybciej wyeliminować. W przeciwnym razie rozmowy telefoniczne czy nagrywanie filmów z dźwiękiem stereo staną się niemożliwe, co w znaczący sposób wpłynie na komfort związany z używaniem telefonu. Jako że naprawa mikrofonów w iPhonie Xs nie jest łatwym zadaniem, nie zachęcamy wykonywać jej samodzielnie, ponieważ przypadkowo można uszkodzić telefon. Zamiast tego zapraszamy do odwiedzenia serwisu MacWorks, gdzie grono wykwalifikowanych techników na pewno znajdzie rozwiązanie problemów trapiących Twojego iPhona Xs!

CO ZROBIĆ, JEŚLI MIKROFON NIE DZIAŁA?

Jeśli niedziałający mikrofon w iPhonie Xs jest dla Ciebie problemem nie do pokonania, zachęcamy do pojawienia się w naszym serwisie. Ale zanim tego dokonasz, możesz samodzielnie spróbować naprawić mikrofon w swoim telefonie. Na początku ostrożnie oczyść miejsca, w których widoczne są mikrofony. Następnie zresetuj telefon i spróbuj zaktualizować jego oprogramowanie do najnowszej możliwej wersji – być może takie działania przyniosą pożądany skutek. Jeśli problem jest spowodowany usterką natury systemowej, takie działania mogą usunąć uszkodzone pliki systemowe lub zastąpić je sprawnymi. Ewentualnie możesz też przywrócić iPhona Xs do ustawień fabrycznych. Takie działanie czasami pomaga, tylko pamiętaj, żeby zawczasu przygotować kopię najważniejszych danych znajdujących się w pamięci wewnętrznej. Ale jeśli i to nie przyniesie żadnego efektu, ostatnią deską ratunku może się okazać wizyta w naszym serwisie.

NAPRAWA W NASZYM SERWISIE:

Jeśli zdecydujesz się przekazać nam swojego uszkodzonego iPhona Xs, na pewno się nie zawiedziesz. W MacWorks od lat specjalizujemy się w serwisowaniu wszelkiej maści sprzętów firmy Apple, dlatego doszliśmy w tym już do perfekcji. Naprawę mikrofonu w iPhonie Xs rozpoczniemy od szczegółowej diagnozy całego urządzenia, aby ustalić, co uległo awarii. Następnie przystąpimy do naprawy, wykorzystując przy niej jedynie najwyższej jakości podzespoły i specjalistyczne narzędzia. Zapewni to wysoką jakość naszych usług, na które dodatkowo udzielamy kilkumiesięcznej gwarancji. Wszystko po to, abyś miał pewność, że naprawa mikrofonu w Twoim iPhonie Xs przebiegła bez przeszkód. A gdyby w przyszłości z Twoim smartphonem działo się coś niedobrego, to zawsze możesz wrócić do serwisu MacWorks!

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple