Usunięcie złośliwego oprogramowania „MacKeeper”

mackeer
[contact-form-7 id=”6130″]

Usunięcie MacKeeper

Wielu użytkowników MacBooków bardzo dziwi się, słysząc w serwisach, że ich laptop posiada wirusa i jest nim właśnie „MacKeeper”, czyli program, który de facto miał chronić przed wirusami i należy go jak najszybciej usunąć z systemu.

„MacKeeper” to jedna z najlepiej zaplanowanych akcji hakerów i jedyny groźny wirus na system stworzony przez markę Apple OS X. Świetnie wyglądająca oficjalna strona produktu w różnych językach świata, wszechobecny marketing, dezinformacja na szeroką skalę oraz ciągle pojawiające się aktualizację sprawiają, że sama firma Apple nie ustosunkowała się jednoznacznie względem tego programu. Jednakże prawda jest szokująca dla wielu i oczywista dla techników z serwisu MacWorks w Warszawie – antywirusowy program na system OS X „MacKeeper” to tak naprawdę wirus.

Jeszcze do niedawna pojawiało się wiele wątpliwości co do jednoznacznej opinii na ten temat, świetnie napisany i przebiegły „MacKeeper” przez długi czas, wykorzystując niefrasobliwość całej rzeszy informatyków, kamuflował się i mylił tropy. Na szczęście po wielu latach testów i doświadczeń na niezliczonej liczbie urządzeń diagnoza okazała się oszałamiająca. Specjaliści w naszym serwisie MacWorks w Warszawie, ale i reszta serwisowego świata przestała mieć wątpliwości. „MacKeeper” został prześwietlony na wszelkie możliwe sposoby i uznany za oprogramowanie złośliwe.

No dobrze, ale jakie to ma znaczenie praktyczne dla przeciętnego użytkownika systemu OS X? Odpowiedzi na to pytanie jest wiele, gdyż „MacKeeper” potrafi przyjąć wiele ról. Tutaj pozwolimy sobie przytoczyć tylko niektóre, te najczęściej pojawiające się niepożądane objawy wynikające z jego działania. Podstawowym i najczęstszym problemem jest ogólne spowolnienie działania całego komputera, czyli długie czasy ładowania, wieszanie się systemu, czy bardzo uciążliwe problemy z prawidłowym połączeniem z siecią bezprzewodową. Następną przykrą przyczyną, dla której zmuszeni jesteśmy oddać MacBook’a lub inne urządzenie opierające się na systemie OS X, do serwisu MacWorks w Warszawie są kłopoty z odczytem danych, mianowicie „MacKeeper” potrafi blokować dostęp do nich za pomocą haseł, nawet żądając opłat za ich zdjęcie, niestety zdarza się, że usuwa ważne dla nas pliki. Bardzo uciążliwe i trudne do wykrycia przez serwisy są też komunikaty odnośnie uszkodzonych podzespołów naszego sprzętu, najczęściej dotyczą one baterii w MacBooku. Nieustannie pojawiający się komunikat systemowy o jej zużyciu i potrzeby wymiany na nową potrafi oszukać nie jeden dobrze prosperujący serwis, a schody zaczynają się, gdy po kosztownej wymianie na nową klient wraca z tym samym problemem.

To tylko niektóre objawy działalności „MacKeeper’a” na naszym sprzęcie, gdyż jak już wspomnieliśmy wyżej, jego ciągłe aktualizacje, które sami nieświadomie pobieramy, sprawiają, że ciągle ewoluuje stając się bronią niemal doskonałą. Warto, a nawet trzeba się jej pozbyć jak najszybciej. Istnieją sposoby nieinwazyjne usunięcia tego programu, ale jego specyfika często czyni te próby nieefektywnymi. Serwis MacBooków MacWorks w Warszawie ze swoją doświadczoną ekipą serwisową zalecają i proponują w tym przypadku fachową pomoc. Najpierw po wykryciu wirusa technik dokona próby usunięcia go specjalistycznymi programami bez utraty Twoich danych, lecz jeśli okaże się to niemożliwe, wtedy niezbędny będzie format dysku, przed którym w celu zachowania ważnych plików, będziesz zmuszony ręcznie dokonać kopii zapasowej. Po wykonaniu wszystkich czynności zgodnie ze wskazówkami technika, gwarantujemy, że wyjdziesz z naszego serwisu MacWorks w Warszawie bez złośliwego oprogramowania, za to z pełno sprawną maszyną Apple’a.

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple