Czyszczenie MacBook Air z kurzu wraz z wymianą past

mac kurz

Powody i problemy spotykane przy zakurzeniu lub zużyciu past termo przewodzących

  • MacBook grzeje się
  • Wiatraki działają głośno w zwykłym trybie użytkowania
  • MacBook Air często zwalnia się czy zawiesza się
  • MacBook samodzielnie resetuję
  • Ostatnia wymiana past była ponad rok temu

Przygotuj swój MacBook Air do lata za 150 99 zł
Zadzwoń do nas aby dowiedzieć się o szczegóły.

[contact-form-7 id=”7553″ title=”Do napraw”]

Czy nie wydaje Ci się, że Twój MacBook Air pracuje zbyt głośno, a na dodatek grzeje się niemiłosiernie? Zbyt często spowalnia, a może w ogóle się wyłącza? Jeśli tak wygląda każdy Twój dzień, proponujemy proste rozwiązanie problemu. Przyjdź do serwisu MacWorks, a my kompleksowo wyczyścimy i wymienimy wszystkie pasty termoprzewodzące w Twoim MacBooku Air! Takie czyszczenie rekomendowane jest przez firmę Apple co najmniej raz do roku; w przeciwnym razie może dojść do poważnych uszkodzeń – z całkowitym zniszczeniem urządzenia i utratą danych na czele!

Komputery są jednymi z najbliższych, najważniejszych i najbardziej nam potrzebnych sprzętów w codziennym życiu. Niestety mało kto wie, jak powinno się o nie dbać. Urządzenia te są bardzo podatne na działanie kurzu, który dostaje się do ich wnętrza poprzez otwory wentylacyjne. Osadza się on na całej płycie głównej, a na dodatek skutecznie zapycha wentylatory. Sprawia to, że MacBook Air zaczyna coraz bardziej się nagrzewać, a wiatraki coraz bardziej hałasują. Podzespoły coraz bardziej się nagrzewają, przez co urządzenie spowalnia swoją pracę, żeby nie doszło do krytycznego uszkodzenia. Czasami wręcz, gdy urządzenie jest zbyt gorące, komputer sam się wyłącza. Nie jest to bezpieczne dla naszego sprzętu. Nowoczesne technologie oferują niesamowite możliwości, ale są bardzo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne.

Za odprowadzenie ciepła z podzespołów komputera odpowiada pasta termoprzewodząca, to ona przewodzi ciepło na radiator, który przy pomocy wentylatorów wyprowadza je na zewnątrz Macbooka Air. Niestety pasta termoprzewodząca z czasem wysycha, przez co ciepło nie ma drogi ucieczki z najważniejszych komponentów, jakimi są między innymi procesor, karta graficzna, pamięć RAM czy dysk SSD. Wtedy, nawet gdy w komputerze nie ma kurzu, zbytnio się on nagrzewa i samoczynnie wyłącza, co jest bardzo niebezpieczne dla jego funkcjonowania i bezpieczeństwa przechowywanym na nim danych.

Firma Apple sugeruje, że co najmniej raz do roku powinno się kompleksowo wyczyścić i wymienić wszystkie pasty termoprzewodzące w MacBooku Air. Pomaga to sprawić, aby komputer był w stanie funkcjonować długo, sprawnie i bezproblemowo.

Na czym polega takie czyszczenie? Twój komputer zostanie w całości rozebrany przez naszych specjalistów, a wszystkie jego elementy (łącznie z klawiaturą) zostaną starannie wyczyszczone. Zdemontowany zostanie również cały system chłodzenia, który następnie zostanie drobiazgowo wyczyszczony przy pomocy profesjonalnych płynów. Następnie zostanie na niego nałożona nowa pasta termoprzewodząca, która zapewni sprawne odprowadzanie ciepła z podzespołów, a dodatkowo wymienione zostaną podkładki termoprzewodzące.

Brzmi prosto, ale takie nie jest, dlatego nie zalecamy robić tego samodzielnie! Wystarczy nałożyć zbyt dużo pasty termoprzewodzącej, aby rozlała się ona po całej płycie głównej, skutecznie niszcząc najważniejszy (i najdroższy!) komponent MacBooka Air. Do naszego serwisu Apple często zgłaszają się również klienci, którzy rozłożyli i wyczyścili komputer na własną rękę, ale już nie potrafili go złożyć, a w międzyczasie zgubili jakiś element, niezbędny dla prawidłowego funkcjonowania komputera.

Dlatego jeszcze raz odradzamy wykonywanie tego samodzielnie! Lepiej oddać urządzenie fachowcom z MacWorks, którzy kompleksowo wyczyszczą i wymienią pasty termoprzewodzące w Twoim MacBooku Air! Do naprawy użyją jedynie profesjonalnego sprzętu, a ich wieloletnie doświadczenie sprawi, że podczas czyszczenia nie popełniom najmniejszego błędu. Dodatkowo ZA DARMO dokonają kompleksowej analizy sprzętu pod kątem ewentualnych usterek i przedstawią przystępny kosztorys ich naprawienia!

Dzięki wizycie w serwisie MacWorks Twój MacBook Air zacznie działać jak nowy i będzie Ci służył jeszcze przez wiele lat!

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple