Czyszczenie OS-X i dysku twardego z wirusów i śmieci

[contact-form-7 id=”6130″]

Uruchamiając komputer po raz pierwszy jesteśmy zadowoleni jego szybkim działaniem. System operacyjny uruchamia się w bardzo szybkim tempie, a programy działają błyskawicznie. Nie jest tak jednak przez cały okres użytkowania naszego MacBooka. Z biegiem czasu komputer zaczyna działać coraz wolniej, programy zacinają się, a częste błędy systemu doprowadzają nas do szału. Podczas naszego użytkowania komputera instalujemy na nim coraz więcej nowych programów i gier, pobieramy z internetu różnego rodzaju pliki, na przykład muzykę lub filmy.
W końcu na dysku kończy się miejsce, komputer staje się powolny, a praca z nim przestaje być szybka i komfortowa. Dzięki profilaktycznemu czyszczeniu systemu operacyjnego OS X, komputer jest w stanie pracować wydajnie i z dużą szybkością. Aby przywrócić system operacyjny do pierwotnej świeżości nasi technicy przeprowadzają szereg skomplikowanych czynności, takich jak usuwanie cache i zbędnych logów, naprawianie praw dostępu itp. Ogólnie rzecz biorąc, przywracają oni płynność działania komputera poprzez likwidację zbędnych elementów, które zalegają na dysku twardym i nie są używane. Często takie (mówiąc kolokwialnie) śmieci zostają na dysku po usunięciu jakiegoś zbędnego dla nas programu. Poszczególne pliki zalegają w pamięci i zajmują niepotrzebną przestrzeń dyskową, którą można wykorzystać w użyteczny sposób.
Zachęcamy do przyniesienia nam swojego urządzenia nawet jeżeli nie jest ono mocno spowolnione. Profilaktyczne regularne czyszczenie systemu MacBooka sprawia, że laptop Apple pracuje płynnie, zapobiega to też poważniejszym błędom systemu, które z czasem mogą wystąpić w laptopie. Utrata ważnych danych z pewnością nie należy do rzeczy przyjemnych. Aby temu zapobiec należy dbać o notebooka i regularnie dbać o jego system operacyjny. Zapraszamy do Macworks w celu wyczyszczenia laptopa i zoptymalizowaniu jego systemu operacyjnego przez wykwalifikowanych techników. Odradzamy samodzielne próby napraw komputera w jakikolwiek sposób, gdyż niedoświadczone osoby lub młode serwisy bez doświadczenia mogą jedynie wyrządzić większe szkody i popsuć Twój komputer. Postaw na profesjonalizm Macworks i odwiedź nasz serwis w Warszawie na Wilanowie, który mieści się przy ulicy Obornickiej 29 oraz w Centrum – aleja Jana Pawła II 26 lok C05.

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple