iPhone 12. Ostatnie wiadomości

iPhone 12

Co wiadomo? Kiedy?
Podsumowanie przecieków

iPhone 12 Macworks

Co już wiadomo?

Cztery warianty, trzy rozmiary ekranu

Apple ma wprowadzić na rynek w sumie cztery warianty iPhone’a 12, w tym dwa podstawowe – iPhone 12 z 5,4-calowym i iPhone 12 Max z 6,1-calowym ekranem – oraz dwa bardziej zaawansowane, czyli 6,1-calowy iPhone 12 Pro i 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max.

iPhone 12 i iPhone 12 Max

iPhone 12 i iPhone 12 Max mają dostać wyświetlacze OLED Super Retina Display wyprodukowane przez firmę BOE. Oba zaoferują 4 GB pamięci RAM, aluminiową obudowę, procesor A14, łączność 5G i podwójny aparat.

Jeśli chodzi o cenę, będzie ona zróżnicowana w zależności od pojemności pamięci wewnętrznej. A tu do wyboru mają być dwie opcje – 128 GB i 256 GB. W przypadku iPhone’a 12 koszt to odpowiednio 649 i 749 dolarów, a iPhone’a 12 Max – 749 i 849 dolarów.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max mają zostać wyposażone w ekrany OLED Super Retina XDR produkcji Samsunga, oferujące wsparcie dla trybu Pro Motion, odświeżanie z częstotliwością 120 Hz i 10-bitową głębię kolorów.

Poza tym zaawansowane flagowce Apple mają mieć 6 GB pamięci RAM, obudowę wykonaną ze stali nierdzewnej, procesor A14, łączność 5G oraz potrójny aparat wzbogacony o skaner Lidar.

Podobnie jak w przypadku podstawowych wariantów, ceny iPhone’a 12 Pro i iPhone’a 12 Pro Max mają zależeć od pojemności pamięci wewnętrznej, przy czym tutaj do wyboru przewidywane są trzy opcje: 128 GB, 256 GB i 512 GB. Ceny mniejszego z zaawansowanych modeli mają się kształtować na poziomie odpowiednio 999, 1099 i 1299 dolarów, a większego – odpowiednio 1099, 1199 i 1399 dolarów.

iPhone 12 rozmiary ekranu macworks

Kiedy już będzie?

Premiera iPhone’a zawsze poprzedzona jest mnóstwem plotek, przecieków, domysłów oraz przewidywań. Apple w 2020 roku wprowadziło już na rynek nowego iPhone’a. Mowa o budżetowym modelu SE 2020 roku, o który plotkowano od dwóch lat.

Kolejne nowe smartfony od Apple zadebiutują dopiero po wakacjach. We wrześniu oczekujemy prezentacji nowej rodziny iPhone’a 12 na 2020 rok.

Czego możemy spodziewać się po tegorocznych modelach iPhone’a 12? W tym miejscu gromadzimy dla Was wszystkie najważniejsze informacje, a także analizujemy, które z nich są autentyczne, a które nie.

Podsumowanie przecieków

podsumowanie przecieków

Ekran ProMotion 120 Hz i większa bateria
iPhone 12

Najnowsze informacje pochodzące od mającego świetne kontakty w Cupertino dewelopera Maxa Weinbacha, a przekazane na kanale EverythingApplePro, potwierdzają wcześniejsze doniesienia o tym, że iPhone’y 12 Pro i 12 Pro Max otrzymają wyświetlacze ProMotion Display.

Tego typu ekrany możecie znaleźć w iPadach Pro, a cechuje je wysoka częstotliwość odświeżania równa 120 Hz, zapewniająca znacznie większą responsywność ekranu, co przekłada się na jego płynniejsze działanie (widoczne np. przy scrollowaniu).

iPhone’y 12 z linii Pro, podobnie jak obecne iPady Pro, będą automatycznie przełączały częstotliwość odświeżania między 60 Hz a 120 Hz, w zależności od potrzeb i rodzaju wyświetlanych na ekranie treści. Automatyzacja ta ma zapewnić jak najdłuższą prace smartfonów na jednym ładowaniu baterii.

Oczywiście praca ekranu w trybie 120 Hz bardziej drenuje baterię, dlatego najnowsze flagowce mają posiadać ogniwa o nieco zwiększonej pojemności – z przecieków wynika, że 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max będzie posiadał baterię 4400 mAh (vs.  3969 mAh w 6,5-calowym iPhonie 11 Pro Max).

Lepsze Face ID
iPhone 12 (2020)

Kolejną nowością w iPhone’ach 12 oraz 12 Pro/Max ma być ulepszony system rozpoznawania twarzy – Face ID ma obsługiwać szerszy kąt działania kamer, dzięki czemu odblokowanie iPhone’a będzie możliwe przy różnych ustawieniach telefonu w stosunku do twarzy użytkownika.

Inny i lepszy zespół kamer tylnych
iPhone 12 Pro 2020

Jak wiadomo, iPhone’y 12 Pro mają otrzymać nowe aparaty oraz sensor LIDAR, który ostatnio trafił do iPada Pro.

Nowe kamery mają oferować podwyższoną jakość zdjęć robionych w warunkach słabego oświetlenia, lepszą stabilizację obrazu oraz szybszy autofocus. Ulepszona ma zostać także funkcja HDR, w której zredukowany zostanie szum występujący na ciemnych zdjęciach.

Kolejne ulepszenia związane są z trybem portretowym, który będzie teraz wykorzystywał wspomniany skaner LIDAR do precyzyjnego wyodrębnienia fotografowanych postaci z tła.

Zwiększony ma także zostać zakres optycznego zoomu teleobiektywu, który będzie oferował powiększenia do 3x (iPhone 11 oferuje dwukrotny zoom optyczny).

Podsumowanie przecieków iPhone 12

iPhone’y 12 miały być hitem już jakiś czas temu, kiedy jeszcze nie znaliśmy połowy z nowości, które najprawdopodobniej do nich trafią.

Teraz można już spokojnie powiedzieć, że będą to najlepsze (i najprawdopodobniej też najładniejsze) iPhone’y w historii. Przekonamy się już jesienią, kiedy spodziewana jest ich premiera.

Wszystkie znajdujące się w treści strony znaki towarowe i nazwy firm, zostały użyte jedynie w celu informacyjnym i są wyłączną własnością prawowitych właścicieli. Nazwy towarowe Apple, iPhone, iPod, iPad, MacBook, Mac, MacBook Pro, Mac mini, Mac Pro, MacBook Air , Apple Watch są własnością Apple Inc.
 
©[current-year] MacWorks Warszawski serwis Apple